Aktualności

Po przerwie spowodowanej korona wirusem zamierzamy rozpocząć Nowy Rok na Salezjańskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.Zapisy na Salezjański Uniwersytet  odbywać się będą w każdy wtorek i czwartek od 29 września od godz. 14.00 do godz. 18.00 w sekretariacie Uniwersytetu na ul. Wodnej 36. Proponowane są zajęcia fakultatywne, warsztatowe, lektoraty, informatyka i gimnastyka. Szczegółowe informacje o programie zajęć można uzyskać w sekretariacie przy ulicy Wodnej 36, tel.  608 019 226 lub na stronie internetowej www.fundacja.bosko.pl.

Uroczyste zakończenie roku akademickiego odbędzie się 16 czerwca o godz. 15. Serdecznie zapraszamy.

W związku z panującą nadal epidemią koronawirusa COVID-19 zawieszone zostają wszystkie zajęcia w II semestrze na Salezjańskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Zostaje również odwołana wycieczka do Wiednia na zakończenie semestru. Zaliczki za wszystkie wyjazdy są do odebrania w siedzibie SUTW po uzgodnieniu telefonicznym: 601269033. Jeśli warunki pozwolą może uda się zorganizować spotkanie na zakończenie semestru 16 czerwca br.

Zawieszenie zajęć na Salezjańskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku zostaje przedłużone.

Nawiązując do sceny z filmu Michała Kondrata "Miłość i miłosierdzie" gdzie malarz obrazu Jezusa Miłosiernego popełnia samobójstwo, zwróciliśmy się z prośbą do ks. Kanclerza w Białymstoku w oparciu o jakie dane przypisano śp. E. Kazimirowskiemu śmierć samobójczą? Niedawno otrzymaliśmy odpowiedź ks. Kanclerza z Białegostoku.

Zawieszenie zajęć na Salezjańskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku zostaje przedłużone do Świąt Wielkanocnych.

Zajęcia na Salezjańskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku są zawieszone do 29 marca.

Zapisy na Salezjański Uniwersytet Trzeciego Wieku odbywają się w każdy wtorek i czwartek od 24 września od godz. 14.00 do godz. 17.00 w sekretariacie Uniwersytetu na ul. Wodnej 36. Proponowane są zajęcia fakultatywne, warsztatowe, lektoraty, informatyka i gimnastyka. Szczegółowe informacje o programie zajęć można uzyskać w sekretariacie przy ulicy Wodnej 36, tel. 42 671 84 17; 608 019 226 lub na stronie internetowej www.fundacja.bosko.pl. Uroczysta inauguracja odbędzie się 3 października  2019 r. o godz. 15.

5 października 2017 r. już po raz jedenasty mszą świętą zainaugurowano nowy rok akademicki dla słuchaczy Salezjańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łodzi. Eucharystii przewodniczył ks. Tadeusz Niewęgłowski, dyrektor wspólnoty zakonnej salezjanów, a kazanie okolicznościowe wygłosił ojciec Melchior Królik, paulin z Częstochowy   On też wygłosił wykład inauguracyjny: "Cuda i łaski Matki Bożej Częstochowskiej".  Pani Dyrektor Barbara Turała nowym studentom wręczyła legitymacje. Na zakończenie tradycyjnie odśpiewano "Gaudeamus igitur".